|
|
| Auteur | Bericht |
|---|
Martijn Spammer

Aantal berichten: 1588 Leeftijd: 32 Locatie: Bootje om de hoek Registration date: 23-08-06
 | Onderwerp: Laptop do jul 22, 2010 7:21 pm | |
| Mijn oude laptop is al in de AOW maar voordat ie gaat hemelen wil ik graag een nieuwe kopen. Het lastige is een nieuwe vinden.
Heb gekeken naar Apple Mac Book Pro. Mooi gelikt systeem alleen die prijs.... Had gekeken naar een 15" zit je al op 1750 eu ofzo, en dan een apple care pakket ben je nog 350 euro kwijt.
Toen maar naar de dell site gegaan. Heb ik nu ook bevalt goed. Studio 17, inspiron 17r, studio 15, Adamo. Allemaal erg mooi maar ben nu een 17" gewent met een resolutie van 1920x1200 en je raad het al, die hebben ze niet meer. Verder bij het samenstellen van een laptop + next business day onsite en niet eens accidental care zit je ook al weer op een aanzienlijk bedrag.
Daarna nog ff op de mediamarkt site gekeken, tja werd ik ook niet echt vrolijk van.
Iemand nog een idee voor een lappie? |
|
 | |
Anne Pro Player

Aantal berichten: 1386 Leeftijd: 28 Registration date: 11-04-08
 | Onderwerp: Re: Laptop do jul 22, 2010 7:40 pm | |
| Apple Care hoeft echt niet. Mijn nieuwe gaat wel de 1750,- kostende 15" Mac Pro worden.
Ik heb nu een iMac en een Macbook. De Macbook gaat al sinds januari 2004 mee en is, los van een brakke batterij, nog echt niet aan vervanging toe.
Welke meningen over Apple je er ook op na houdt, ik denk dat je het minste afschrijft op een Macbook van alle mogelijke laptops.
Verder heb ik gekeken naar, en vind ik erg mooi, de Thinkpad notebooks van Lenovo. Mooi afgewerkt, sterk, duurzaam, etc. Exacte type dat ik in mijn hoofd had weet ik zo niet maar kan ik eventueel wel voor je opzoeken. Ook niet goedkoop trouwens, maar dat heb je bij kwaliteit natuurlijk altijd.
Edit: ik werk sinds 2002 op een Mac en daarom verkies ik de Macbook Pro boven de Lenovo. Geen zin om weer op windows over te gaan. Anders weet ik niet zeker of ik voor de Lenovo of de Macbook zou kiezen. |
|
 | |
Hennink Honey Bunny

Aantal berichten: 4145 Leeftijd: 30 Locatie: Groningen Registration date: 24-08-06
 | Onderwerp: Re: Laptop do jul 22, 2010 7:54 pm | |
| Ik heb een Packard Bell EasyNote TJ71. Doet 't prima voor internet- en tekstverwerkingsdoeleinden, en dat voor de prijs van 1,5 x het Apple care pakket. Als je spelletjes wilt spelen heb je wel duidelijk een betere nodig. _________________ Pimpin' donkey's since 30/11/2006!
|
|
 | |
de Bosman Team Moosebite

Aantal berichten: 293 Leeftijd: 23 Registration date: 13-04-08
 | Onderwerp: Re: Laptop do jul 22, 2010 9:18 pm | |
| Ik heb al sinds 2005 een mac book pro, en hij doet het nog als vanouds!. Maar ik ben ook een Grafisch Vormgever, dus had ik wel een mac nodig.
Ik kan je hem ook aanraden, je zult er geen spijt van hebben en is de 1750 dubbel en dwars waard.
Houd anders macbizz.com eens in de gaten voor gunstigere prijzen. |
|
 | |
Dwarlorf Want ik ben evil

Aantal berichten: 5844 Leeftijd: 37 Locatie: Onder je bed! Registration date: 28-08-06
 | Onderwerp: Re: Laptop do jul 22, 2010 10:02 pm | |
| Al op Norrod.nl gekeken? Ik vind het een zeer prettige winkel en die zit gewoon in Groningen dus makkelijk even langs te gaan als er onverhoopt iets mis is met je laptop.
Je vindt er veel laptops met een beeldscherm van 17,4 inch. Resolutie is 1600 * 900. Het lijkt erop dat laptop met een hogere resolutie lastig vinden wordt. De meeste van de laptops daar zijn niet duurder dan €1000.
Met alle respect voor de Apple fanboys maar waarom zou je op een laptop van een ander goed merk meer afschrijven of zal die kwalitatief slechter zijn? Daar geloof ik echt niet in.
In ieder geval is het belangrijkste om vast te stellen wat je met je laptop gaat doen. Als je 1750 euro uitgeeft aan een apparaat waarmee je alleen op internet zit dan is dat zonde van je geld (ongeacht het merk).
PS: De Macbook Pro 17 inch kan wel trouwens wel de resolutie aan die je nu ook hebt. De vraag is of je daar 1200-1400 euro extra voor over hebt. http://www.apple.com/nl/macbookpro/specs-17inch.html
_________________ Son, no one gives a shit about all the things your deck does. You didn't invent it, you just netdecked it. Anybody can do that. |
|
 | |
de Bosman Team Moosebite

Aantal berichten: 293 Leeftijd: 23 Registration date: 13-04-08
 | Onderwerp: Re: Laptop do jul 22, 2010 10:22 pm | |
| | Dwarlorf schreef: | Met alle respect voor de Apple fanboys maar waarom zou je op een laptop van een ander goed merk meer afschrijven of zal die kwalitatief slechter zijn? Daar geloof ik echt niet in.
|
Omdat een Mac geen virussen binnesleept, nooit vast loopt en gewoon kwalitatief beter zijn etc. |
|
 | |
Kwebie Needs to get a life.

Aantal berichten: 2842 Leeftijd: 24 Registration date: 06-08-07
 | Onderwerp: Re: Laptop do jul 22, 2010 10:35 pm | |
| | de Bosman schreef: | | Dwarlorf schreef: | Met alle respect voor de Apple fanboys maar waarom zou je op een laptop van een ander goed merk meer afschrijven of zal die kwalitatief slechter zijn? Daar geloof ik echt niet in.
|
Om dat een Mac geen virussen binnesleept, nooit vast loopt en gewoon kwalitatief beter zijn etc. |
Het aantal virussen wat voor de mac wordt geproduceerd stijgt ook en sneller dan voor windows op het moment. Dat is dus achterhaalt... Vast loop verhaal klopt. Kwalitatief beter? Ben ik niet met je eens...
Ik zou zelf een mac kopen als ik de mac voor specifieke software ga gebruiken (Bv. Video Editting, wat echt beter is op een mac)
- Voor huis, tuin en keukengebruik zou ik gewoon een simpele windows laptop kopen. Anders is het geldverspilling... - PC-Geeks moeten ook een windows laptop kopen en er dan Linux opgooien. - Designers (Sites, Video's, e.d.) kunnen het beste een Mac kopen.
Waar schaar jij je onder Martijn? Dan heb je je antwoord ook. Norrod haal ik het ook altijd weg btw . |
|
 | |
Shard Manascrewdriver

Aantal berichten: 932 Leeftijd: 29 Registration date: 27-08-06
 | Onderwerp: Re: Laptop vr jul 23, 2010 12:47 am | |
| Ik vind dat ze bij Norrod toch behoorlijk duur zijn geworden. Kan aan mij liggen, maar ik raad je aan eens op http://www.alternate.nl te kijken. Voor onderdelen zijn ze erg goedkoop, weet niet of dat ook voor complete systemen geld. |
|
 | |
Dwarlorf Want ik ben evil

Aantal berichten: 5844 Leeftijd: 37 Locatie: Onder je bed! Registration date: 28-08-06
 | Onderwerp: Re: Laptop vr jul 23, 2010 7:58 am | |
| | Magno schreef: | | de Bosman schreef: | | Dwarlorf schreef: | Met alle respect voor de Apple fanboys maar waarom zou je op een laptop van een ander goed merk meer afschrijven of zal die kwalitatief slechter zijn? Daar geloof ik echt niet in.
|
Om dat een Mac geen virussen binnesleept, nooit vast loopt en gewoon kwalitatief beter zijn etc. |
Het aantal virussen wat voor de mac wordt geproduceerd stijgt ook en sneller dan voor windows op het moment. Dat is dus achterhaalt... Vast loop verhaal klopt. Kwalitatief beter? Ben ik niet met je eens...
|
En MAC staat al een hele poos boven Microsoft met het aantal beveiligings lekken. Sterker nog, het staat op nummer 1, Microsoft op 3.
http://www.nu.nl/internet/2291034/software-apple-bevat-meeste-lekken.html
Laatst zijn zelf van duizenden klanten alle iTunes gegevens gehackt.
http://www.techzine.nl/nieuws/23284/apple-dicht-40-lekken-in-itunes.html http://www.zdnet.be/news/114453/apple-dicht-68-securitylekken/ http://www.itprofessional.be/nieuws/116553/apple-herstelt-lek-safari-niet/ http://www.security.nl/artikel/33654/1/Apple_patcht_40_ernstige_iTunes-lekken.html
En Apple gedraagt zich als een arrogante multinational, zie bijvoorbeeld het hele debakel met de ontvangst van de iPhone 4. (Die trouwens volgens mijn neef de beste smartphone is op dit moment) En nogmaals randapperatuur is veel duurder, combability is crap en Apple staat heel slecht bekend om hun service.
http://forum.www.trosradar.nl/viewtopic.php?f=55&t=81941 http://www.gekopklanten.nl/gastcolumns/apple-care-care-less/ http://radio.tros.nl/?page=detail&p=38823&type=broadcast&col=left&userPage=38
De enige relevante reden om voor Mac te kiezen zou het besturingssysteem zijn. Maar ik moet zeggen dat Windows 7 mij zeer goed bevalt. Als er iets vast loopt is dat (tot nu toe) eigenlijk nooit Windows zelf geweest. Wel heb ik soms wat problemen met Browsers.
Ook in dit geval geldt weer of je zoveel extra wil betalen voor de 'voordelen' van een Mac boven een windows computer._________________ Son, no one gives a shit about all the things your deck does. You didn't invent it, you just netdecked it. Anybody can do that.
Laatst aangepast door Dwarlorf op vr jul 23, 2010 8:10 am; in totaal 1 keer bewerkt |
|
 | |
Hennink Honey Bunny

Aantal berichten: 4145 Leeftijd: 30 Locatie: Groningen Registration date: 24-08-06
 | Onderwerp: Re: Laptop vr jul 23, 2010 9:48 am | |
| Jullie realiseren je wel dat de heer Labohm op zoek is naar een laptop, en niet naar een mobiele telefoon? _________________ Pimpin' donkey's since 30/11/2006!
|
|
 | |
darafayen Legend


Aantal berichten: 1159 Leeftijd: 29 Locatie: Haren Registration date: 21-05-08
 | Onderwerp: Re: Laptop vr jul 23, 2010 10:35 am | |
| Als je een beetje op internet hebt gekeken dan weet je dat de HTC beter is dan de Iphone. Echter mist HTC het "Status-symbool" wat de Iphone wel heeft en verkoopt minder goed.
einde discussie. (of maak een nieuwe thread aan en ga daar lekker verder discussiëren over telefoons)
Over de laptop:
Wat in een aantal post ook al is gezegd (en dit geld ook voor als je een vaste pc wilt kopen)
1. Bedenk wat je er mee wilt gaan doen. Hiermee bepaal je al voor een groot deel wat de laptop minimaal moet kunnen.
2. Bedenk welke secundaire voorwaarden jij zelf stelt aan een laptop (bijvoorbeeld, hij mag niet zwaarder zijn dan 3kg en minimaal een 17" beeldscherm hebben etc)
3. Kijk of er laptops zijn die aan jouw eisen voldoen en in jouw prijscategorie vallen. Is er geen dan zul je concessies moeten doen (of meer betalen of je eisen naar beneden afstellen.)
Zelf heb ik van mijn werk een Toshiba Sattelite Pro L550-135 en ik ben hier heel erg tevreden mee.
Beeldschermdiagonaal 17.3 " Resolutie 1600 x 900 pixels
Dual Core 2 Ghz 4 Gb intern geheugen (max 8Gb) Windows 7
Hier doe ik alles mee voor mijn werk (heb zelf 4 instanties van SQL-server 2005 draaien + 2 2008. deze zijn altijd actief en mijn laptop is niet traag) Ook grote database bewerkingen kan deze laptop makkelijk af. Er zit wel een ingebouwde videokaart in dus spelletjes hoef ik er niet mee te doen (behalve oude zoals Diablo2 etc, die trekt hij prima)
Als voorbeeld een link:
http://www.norrod.nl/ws_a_index.asp?A_id=48158
Dus voor minder dan €650,- zou je klaar kunnen zijn.
|
|
 | |
Anne Pro Player

Aantal berichten: 1386 Leeftijd: 28 Registration date: 11-04-08
 | Onderwerp: Re: Laptop vr jul 23, 2010 11:10 am | |
| | Dwarlorf schreef: | Met alle respect voor de Apple fanboys maar waarom zou je op een laptop van een ander goed merk meer afschrijven of zal die kwalitatief slechter zijn? Daar geloof ik echt niet in.
|
Speciaal hiervoor had ik de disclaimer "wat je verder ook van apple vindt" opgenomen in mijn post. Martijn kan vast zelf wel beslissen wat hij van de software vind. Daar hoeven we niet over te discussieren. Anders wordt het zo'n applefanboy tegen anti-applefanboy discussie en die zijn vreselijk irritant, want het enige wat erger is dan een applefanboy is een anti-applefanboy.
Dus nog een keer, wat je ook van apple vind, op een andere laptop (bijvoorbeeld de Lenovo) schrijf je meer af ondanks dat ze kwalitatief net zo goed zijn. Simpel omdat Apple's 2de hands veel meer waard zijn. Dat gezegd hebbende zou ik de Lenovo kopen als ik al niet teveel gewend was aan m'n macs. |
|
 | |
Barachem Legend

Aantal berichten: 1199 Leeftijd: 35 Registration date: 18-01-07
 | Onderwerp: Re: Laptop vr jul 23, 2010 1:00 pm | |
| | de Bosman schreef: | | Dwarlorf schreef: | Met alle respect voor de Apple fanboys maar waarom zou je op een laptop van een ander goed merk meer afschrijven of zal die kwalitatief slechter zijn? Daar geloof ik echt niet in.
|
Omdat een Mac geen virussen binnesleept, nooit vast loopt en gewoon kwalitatief beter zijn etc. |
Dikke onzin, ook Macs krijgen virussen en als je je Windhoos maar goed update en de antivirus goed op de hoogte laat blijven maakt het weinig uit, tenzij je een achterlijke lamstraal bent die allerlei vreemde en ongure websites bezoekt.
Daarnaast is er meer keuze dan alleen MacOS en Windows. Ik gebruik thuis de nieuwste Ubuntu, een Linux build, en het bevalt me prima.
Ik ben het met Magno redelijk oneens dat je voor designen perse een Mac nodig hebt. Vandaag de dag kun je dat net zo goed met een Linux-variant met de juiste software of zelfs met Windows. Het probleem is dat MacOS weliswaar het een en ander al automatisch ingebouwd heeft kwa editingsoftware, maar daar is de focus op verminderd dankzij de popularisatie van de Mac en Macbook. Daarnaast is er behoorlijk goede gratis editingsoftware voor Linux te krijgen. Daarnaast is de betaalde software net zo goed op Linux als op MacOS te draaien, daar beide besturingssystemen Unixvarianten zijn.
| Dwarlorf schreef: | En MAC staat al een hele poos boven Microsoft met het aantal beveiligings lekken. Sterker nog, het staat op nummer 1, Microsoft op 3.
http://www.nu.nl/internet/2291034/software-apple-bevat-meeste-lekken.html |
ROFLMAO! Ik zeg niet dat Linux helemaal vailig is, maar door zijn structuur en redelijke onbekendheid voor de gewone mens en de bekendheid als een behoorlijk veilig systeem voor de kenner gaan de cybercriminelen liever Windows en Mac systemen kraken, is makkelijke en veel meer te halen.
| Dwarlorf schreef: | | En Apple gedraagt zich als een arrogante multinational, zie bijvoorbeeld het hele debakel met de ontvangst van de iPhone 4. |
Die arrogantie is ook te zien in hun garantievoorwaarden en de schofterigheid hoe ze hun klanten verbieden met de software op iPhones rond te spelen.
| Dwarlorf schreef: | | De enige relevante reden om voor Mac te kiezen zou het besturingssysteem zijn. Maar ik moet zeggen dat Windows 7 mij zeer goed bevalt. Als er iets vast loopt is dat (tot nu toe) eigenlijk nooit Windows zelf geweest. Wel heb ik soms wat problemen met Browsers. |
En voor degene die wat anders dan Windows wil en niet voor het uberdure MacOSX wil betalen is er vast een leuke gratis Linuxvariant te vinden, mijn Ubuntu bevalt me wel. Daarnaast is dualbooten dan ook een keuze, die dan wel gratis is. |
|
 | |
darafayen Legend


Aantal berichten: 1159 Leeftijd: 29 Locatie: Haren Registration date: 21-05-08
 | |
 | |
Anne Pro Player

Aantal berichten: 1386 Leeftijd: 28 Registration date: 11-04-08
 | |
 | |
|