Ik kon geen goed deck verzinnen om naar het NK te gaan, heb een tijdlang getest met alles waar confidant en counterbalance in zit, maar het werkt allemaal net niet.
Hierom had ik bedacht om een stapje terug te gaan, en er gewoon een mbc deck te gaan maken, werkt tegen aggro, en is geen verloren match up tegen control en combo.
Uiteindelijk na lang testen op het volgende deck gekomen:
//NAME: Mono black control
19 Swamp
4 Cabal Coffers
2 Urborg, Tomb of Yawgmoth
4 Hymn to tourach
4 thoughtseize
4 Cabal therapy
2 Duress
4 Consume Spirit
2 Oblivion Stone
2 Damnation
4 Smother
3 Innocent Blood
3 Bitterblossom
3 Skeletal Scrying
//Sideboard
4 Leyline of the Void
3 Helm of Obedience
4 Dark Ritual
4 perish
omdat ik een deck met weinig beesten wilde maken, leek ieder beest dat er wel inzat een simpele vanger voor removal. Er zou in plaats van Skeletal Scrying een dark confidant in kunnen zitten, maar dan heb je de redelijke kans dat die door stp word gepakt, hetzelfde geld voor tombstalker, en nether spirit, ik wil er niet een soort van aggro build van maken.
De hoeveelheid removal en discard vind ik lastig in te schatten, nu is het 14 discard, en 11 removal, (waar de thoughtseizes, therapy's en hymns ook creatures kunnen pakken)
Ergens vind ik 25 land wel erg veel, terwijl het deck nog steeds gevoelig blijft voor wastelands.
mis ergens ook wel de edict (denk dat mijn voorkeur dan naar chainer's edict zou uitgaan) maar zou niet weten wat ik hiervoor eruit zou moeten halen. Wat ik me ook afvraag of ik de juiste keuze removal heb (smother over terror en over Edict's) En of Scrying beter is dan phyrexian arena, dit heb ik gedaan n.a.v. een deck op deckcheck.
de Leyline - helm combo lijkt me prachtig om in het sideboard te plaatsen, dit is tegen combo bijv, samen met discard een heel goede oplossing.
bitterblossom is gewoon naar men zegt een geweldige kaart, en dit is volgens mij HET deck waarin die gespeelt moet worden.
verder ben ik alleen en vooral bang voor countertop, hiervoor ook de oblivion stone.
iemand tips??
