BURN, een klassiek deck en een deck dat vaak wel top 8 haalt.
Dit deck heeft ook mijn interesse en ik zal hieronder uiteen zetten wat naar
mijn mening burn is.
Je moet
BURN, volgens mij, zien als een combodeck dat erg snel in topdeckmodus gaat. Je wilt zo snel mogelijk de tegenstander naar beneden fikken met 3 levens tegenstander voor 1r spells van jouw. Dat zijn lightning bolt, chain lightning, lava spike en enigzins ook rift bolt.
Deze kaarten krijgen backup van kaarten zoals Incinerate, Price of Progress, mannetjes en dergelijke, maar daarover later meer.
De focus moet op de eerder genoemde 3 voor 1 liggen.
Daarom is in burn het uitdunnen van je deck best goed. 4 x Bloodstained Mire in je deck komt veel voor en ook kaarten zoals Mishra's Bauble en Street Wraith zijn niet ongewoon.
De kaartkeuzes
Laten we de 3 voor 1 spells op een rijtje zetten
4x Lightning Bolt
4x Chain Lightning
4x Lava Spike
4x Rift Bolt
Deze kaarten zijn volgens mij een must in
BURNDe backup op een rij
4x Price of Progress, insane, vaak 6 voor 2 m.a.w. gewoon goed.
4x Fireblast, deze kaart zorgt voor angst en zweet in de bilnaad bij je tegenstander. Op t moment dat ze richting de 4 levenspunten gaan weten ze dat t over kan zijn. Wel link als deze word gecountered.
3 a 4x Magma Jet, zorgt voor betere draw door zijn scry. Zoals ik al eerder vermelde is burn een deck dat in topdeckmodus beland. Dan is deze kaart zo fijn en kan games die matig verlopen of waar de snelheid uit is ineens een heel andere wending geven.
4x Incinerate is prima, maar niet top.
2 a 3x Flame Javelin kan, maar ik zou deze slot openhouden voor een monstertje dat 1 of 2 kost en af kan rekenen met een paar kaarten.
2 a 3x Flamebreak, als Gijsbert zegt dat een prachtige kaart is in burn dan is dat zo. Niks aan toe te voegen.
2x Flame Rift, twijfelachtig 4 voor 2 lijkt goed
2x Sulfuric vortex, goede kaart maar meer sideboard materiaal als je t mij vraagt
Mannetjes
Mannetjes in de vorm van een Mogg Fanatic x4 en Keldon Marauders x4. Mogg Fanatic rekent af met een irritante bop, bob of lackey.
Keldon Marauders is vaak 5 voor 2 aangezien niemand deze 3/3 man gaat blocken voor. Pingt voor 1 als hij t spel binnenkomt en verlaat. Prima kaart en een goed target als je gaat siden.
Beide t testen zeker waard.
Manabase
Fetch = deck verdunnen = goed = 4x Bloodstained Mire of 2 x Wooded Foothills 2x Bloodstained Mire
14 mountains
Je maakt hier een mix van die jij lekker vind spelen.
Sideboard, kijken wat je meta is, met veel blauw zoals in nl/grunn meer rebs en pyroblasts. Hieronder een redelijk standaard Sideboard.
3x Shattering Spree
3x Tormod's crypt, Relic of Progenitus
3x Pyrostatic Pillar
3x Pithing Needle
1x Sulfuric Vortex
1x Price of Progress
1x Flamebreak
Mindere goden in de fikhemel
Sharpnel Blast is zeker goed in een meer artifact georienteerd burn deck zoals Jasper beschreef. Ik ben meer een liefhebber van de simpele fik, de artifacts zullen vaak kaarten zijn die niks met je tegenstander ,m.u.v. ank, doet en dus minder focus op de fik.
Ank of Mishra is zeker de moeite om te testen. Ook vaak 6 voor 2, alleen een dode draw als je hem late game en das beurtje 5 of 6 oppakken met
BURN en dan moet je tegenstander gewoon geroosterd zijn. Je wilt liever een 3 voor 1 spell denk ik.
Chrome Mox had een fik kaart kunnen zijn, owja en je imprint een fik = niet doen.
Browbeat is, zoals Jasper al wist mede te delen, altijd in jouw nadeel. Niet spelen.
Grafted Skullcap en Ensnaring Bridge kan natuurlijk maar is wederom geen fik.